• 100TL ve üstü siparişlerde teslimat ücretsizdir. Sadece İstanbul'a teslimat vardır, süresi 1-3 iş günüdür.

IQF Teknolojisi Nedir?

IQF (Individual Quick Freezing) adı verilen, ürünleri çok kısa sürede -40 derecede tek tek donduran bir teknolojidir. Bu işlem, ürünlerin değil ürünlerin içindeki suyun dondurulmasıyla gerçekleştirilir ve bu yolla katkı maddesiz uzun ömürlü olmaları sağlanır. Dondurma işlemi gıdanın kalbinden şoklanarak hızla gerçekleştirildiği için, besinlerin hücre zarı çatlatılmaz. Böylece besin değerleri korunur. Bu teknolojide eski dondurma tekniklerindeki gibi önce paketleme sonra dondurma işlemi uygulanmaz. Tam tersi şekilde, gıda önce dondurulur, sonra da koruyucu gaz kullanmadan paketlenir. Bu sayede paket içerisinde ürünler birbirine yapışmaz, tüketici ürünün bir kerede hepsini tüketmek zorunda kalmaz. İhtiyacı kadarını kullandıktan sonra paketin geri kalanını buzlukta saklayabilir.

Dondurma aşamasından sonraki en önemli iş ise, dondurulmuş gıdanın tüketiciye ulaşana kadar -18 derecede saklanabilmesidir. Gurmefrost.com'un en önemli özelliği de budur. Nakliye esnasında ya da depolama alanlarında ürünler bazen bu derecede korunamamakta, hatta çözüldükten sonra tekrar dondurulmaktadır. Buna “soğuk zincir kırılması” adı verilir. Bu zincirin kırılması üründe bakteri, küf, mantar üremesine yol açar ve insan sağlığını tehdit eder hale gelir.

Gurmefrost.com olarak biz, üretimden evinize teslim edinceye kadar soğuk zincirin kırılmayacağını ve kendi özel araç ve kutulama teknolojimizle her zaman teslimatın en yüksek kalitede gerçekleştirileceğini garanti ediyoruz.