• 100TL ve üstü siparişlerde teslimat ücretsizdir. Sadece İstanbul'a teslimat vardır, süresi 1-3 iş günüdür.

USKUMRU NASIL PİŞİRİLİR?

Gurmefrost.com’da yer alan Kocaman Uskumru Filetoyu bugün tavada kızartarak hazırladık. Norveç’ten gelen bu Uskumrular çok lezzetli, ayrıca hazırlaması da çok pratik. Nasıl mı?

Öncelikle buzlukta muhafaza ettiğimiz Uskumru Filetoyu paketinden çıkarıp bir kaba alıyoruz. Taze balık yumuşaklığına gelene kadar çözülmesini bekliyoruz.

Çözülen balıkları tuz ve una bulayıp kızgın yağlı tavada her iki yüzünü de kızartıyoruz. Biz bu tarifte beyaz un kullandık, dilerseniz mısır unu da kullanabilirsiniz. Üstelik baharat ve yağ ile harmanlayarak fırında pişirdiğimiz Lamb Weston Hash Browns Patatesler ile tam bir fish&chips havası yakaladık. Tabii ki yanına roka ve limon eklemekten de eksik kalmadık...

Yağda kızartmayı tercih etmiyorsanız çözülen balıkların her iki yüzünü 3’er dakika ızgarada pişirebilirsiniz. Ya da patates, soğan, zeytinyağı, bir miktar su ve damak tadınıza göre baharatlar ekleyerek önceden ısıtılmış 200°C fırında 20-30 dakikada pişirebilirsiniz. Her pişirme şekliyle çok lezzetli olacağına emin olduğumuz menüyü mutlaka deneyin!

uskumru fileto tarifi