• 100TL ve üstü siparişlerde teslimat ücretsizdir. Sadece İstanbul'a teslimat vardır, süresi 1-3 iş günüdür.

Midye Dolma ve Midye Topları Arasındaki Farklar...

Bu yazımızda sokakların vazgeçilmez lezzeti Midyenin evde en pratik şekilde tüketebileceğiniz iki farklı çeşidini ele aldık, Midye Dolma ve Midye Topları Arasındaki Farkları açıkladık... Dardanel Midye Dolma ve Jefe Midye Topları… Her iki ürünü hazırlama ve tüketim açısından karşılaştırarak değerlendirdiğimiz yazımızda aralarında ki farkları ve ortak noktaları öğrenebilirsiniz.

Dondurucuda saklanan her iki ürün de çözülmesi beklenmeden pişirilme özelliği ile canınız istediğini an hızlıca hazırlayabilme avantajı sunuyor. Dondurucudan çıkartma, pişirme, servise hazır hale getirme ve tüketilmeye başlama aşamalarının hepsini ele alırsak her iki ürünün de aynı sürede hazır olacağını söyleyebiliriz.

Türkiye’nin Balık Uzmanı Dardanel güvencesiyle en temiz denizlerden toplanan ‘’güvenli’’ midyelerden üretilen Midye Dolma’nın evinizde sokak usulü midye tüketme avantajıyla fark yarattığını söyleyebiliriz. Nasıl hazırlandığına gelirsek... Midye Dolmayı kutusunun içinden poşetiyle birlikte çıkarıp çözülmesini beklemeden, poşetinden çıkarmadan ve poşetini delmeden, yaklaşık 1 litre kaynayan su içine atınız. Dikkat etmeniz gereken tek nokta Midye Dolma poşetinin eşit bir şekilde suyun dibine batması, bu nedenle poşetin zemine yerleşebileceği bir boyutta tencere kullanmanızda fayda var. Yaklaşık 5-6 dakika kaynadıktan sonra poşeti tencereden çıkartarak 30 saniye beklemeniz yeterli. Bir paketinde 10 adet midye dolma olan poşeti keserek midye dolmaları bir tabağa yerleştirip yanında limonla servis edebilirsiniz. Midye kabuğunu ayırıp pilavlı midye eti üzerine limon sıkarak afiyetle yiyebilirsiniz, tıpkı sokaklardaki gibi…

İthal midyeler ile hazırlanan Jefe markasının patentli ürünü olan Midye Topları ise midye dolma lezzetini daha kolay tüketilebilir bir şekilde sunarak farkını ortaya koyuyor. Hazırlamak için paketinden çıkardığınız 15 ila 20 adet arasındaki topları çözülmesini beklemeden direkt olarak kızgın yağa atarak 6-7 dakika pişirmeniz yeterli. Eğer fritöz kullanıyorsanız 2-2,5 dakika da yeterli oluyor. Sadece kullandığınız yağın topların her yüzeyini eşit kaplayacak şekilde derin olmasına ve kızgın olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Pirinç, soğan ve çeşitli baharatların harmanı %40 oranında midye eti içerecek şekilde top haline getirilip özel karışımla kaplanarak hazırlanan Midye Topları midye dolmaya benzer bir tada sahip; midye kabuğu ayırma işlemi yapmadığınız için yemesi daha pratik.

Midye Dolma ile Midye Topları’nı siz de deneyin favori midye lezzetinizi seçin!

midye dolma mı midye topları mı