• 100TL ve üstü siparişlerde teslimat ücretsizdir. Sadece İstanbul'a teslimat vardır, süresi 1-3 iş günüdür.

KRUVASAN NASIL PİŞİRİLİR?

Gurmefrost.com Fransız tereyağı ve unuyla üretildiği gibi dondurulan Bridor marka kruvasan çeşitlerini kapınıza kadar çözülmeden teslim etmeyi garanti ediyor… Peki bu kruvasanları aldıktan sonra nasıl pişireceğinizi biliyor musunuz?

IQF teknolojisi ile dondurulan kruvasanlar, paket içinde birbirine yapışmıyor. Bu nedenle dondurucuda sakladığınız kruvasan paketinden tüketmek istediğiniz kadarını alıp, geri kalanını son tüketim tarihine kadar saklayabiliyorsunuz.

Pişirme kağıdı yerleştirilen tepsi üzerine dondurucudan çıkardığımız kruvasanları, pişerken rahat rahat büyüsünler diye boşluklar bırakarak diziyoruz. Üzeri parlamaya başlayana kadar, yaklaşık 10 dakika, çözülmesini bekliyoruz. Önceden ısıtılmış 175°C fırında üzeri kızarıncaya kadar, yaklaşık 20-30 dakika, pişiriyoruz. Fırından çıkan kruvasanları 3 ila 5 dakika arası dinlendirdikten sonra afiyetle yiyoruz…

Kruvasanlar hakkında dikkat etmeniz gereken iki hususu da buraya bırakalım. Birincisi kruvasanlar sıcakken üstü kapatılmamalıdır. Aksi halde puf puf olan kruvasanlar sönebilir… Bir diğeri ise kruvasanları saklamak konusunda… Kruvasanları soğuduktan sonra üst üste koymadan üzeri kapalı bir kapta saklamalısınız. Bu sayede tazeliğini birkaç saat boyunca koruyacaktır lakin sıcakken çıtır çıtır yemenin daha keyifli olduğunun altını çizelim…

Bizler de ofisimizde çay saatlerini sık sık kruvasan çeşitleriyle taçlandırıyoruz. En son pişirdiğimiz Bridor Sade Kruvasanı yanında İste Çiftlik Ceviz Reçeli ile afiyetle tükettik. Cevizin reçeli mi olur demeyin, yanına kaymakla başlı başına tatlı bile oluyor… Siz de sade kruvasanları yanında reçel çeşitleri ile servis edebilirsiniz.

kruvasan tarifi