• 100TL ve üstü siparişlerde teslimat ücretsizdir. Sadece İstanbul'a teslimat vardır, süresi 1-3 iş günüdür.

DİP SOS VE DIPPERS PATATES NASIL HAZIRLANIR?

Ev davetlerinizde hazır satın aldığınız patates cipsleri yerine dip soslar ile tüketmeye en uygun patates Lamb Weston Dippers Kaşık Patatesi tercih ederek fark yaratabilirsiniz. Üstelik Dippers Kaşık Patatesi yağda kızartabileceğiniz gibi yağsız bir çözüm olarak fırında da pişirebiliyorsunuz.  

Bizler kızgın yağda 4 dakikada kızarttığımız Dippers Kaşık Patateslerin lezzetini tamamlamak için iki farklı dip sos hazırladık, hem de en doğalından! Oldukça pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu soslara zeytinyağlı taze kekik inanılmaz bir lezzet katıyor…

Domatesli dip sos; yöresel kekik, domates, yeşil biber ve sarımsağı ince ince doğrayın, üzerine tuz ve zeytinyağı gezdirerek karıştırın. Biz 2 orta boy domates, 2 orta boy biber ve 1 diş sarımsak ile 1 yemek kaşığı kadar yöresel kekiği karıştırarak hazırladık. Misafir sayınıza göre malzemeleri çoğaltabilirsiniz.

Yoğurtlu dip sos; yöresel kekiği ince ince doğrayın, süzme yoğurda ekleyerek karıştırın. Arzu ederseniz ince doğranmış sarımsak ve zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. 6 yemek kaşığı süzme yoğurda 1 yemek kaşığı yöresel kekik, 1 diş sarımsak ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek çok güzel bir kıvam elde ettik. Kekiğin lezzeti daha yoğun olsun derseniz daha fazla ekleyebilirsiniz.

Siz de misafirlerinize atıştırmalık olarak alışılmışın dışında ve göze hitap eden servis yapmayı düşünüyorsanız dippers ve dip sosları mutlaka deneyin!

dippers patates ve dip sos nasıl hazırlanır?